کریپتوباز logo

کریپتوباز

در حال بارگذاری ...

میدونستی ... بیل‌گیتس گفته؛ در آینده نزدیک، شغل شما بازی‌کردن خواهد شد
جامعه بلاک‌چین کریپتوباز
معرفی کامل بازی اکسی‌اینفینیتی

اکسی اینفینیتی چیست و چه فرقی با بازی‌های معمولی داره؟

2 سال پیش5 دقیقه مطالعه

معرفی بازی اکسی‌اینفینیتی

سال 2021 سالی بود که شاهد ظهور بازی‌های بلاکچین بودیم. اکسی اینفینیتی رهبری این مسئوليت رو بر عهده گرفت و ثابت کرد که پتانسیل عظیم و مناسب مارکت برای ادغام فناوری بلاکچین تو بازی وجود داره. ادغام بلاکچین با بازی‌ها پارادایم و نمونه جدیدی رو تو بازی ایجاد کرده: Play-and-earn (بازی کن و درآمد کسب) .

Play-and-earn مفهومیه که تو اون گیمرها میتونن در حین انجام بازی درآمد کسب کنن. عمل بازی کردن همیشه ارزش اقتصادی ایجاد کرده اما این ارزش فقط توسط سازندگان بازی بدست میاد. بازیکنان فقط می‌تونن از مزایای نامشهود بازی‌ها بهره ببرن مثل سرگرمی، حس اجتماعی بودن، حس موفقیت و غیره. با داشتن آیتم‌های درون بازی به‌عنوان NFT و یا ارزهای دیجیتال، بازیکنان میتونن بر دارایی‌های خودشون کنترل و مالکیت داشته باشن. اون‌ها می‌تونن آزادانه معامله کنن یا در صورت تمایل به انجام این کار، از بازی پول نقد کنند، که در تضاد کامل با بازی‌های فعلیه که تجارت تو دنیای واقعی معمولاً برخلاف شرایط خدمات بازیه.

connect this to attachment seo details alt item

اکسی اینفینیتی چیست؟

اکسی اینفینیتی یه بازی کارتی مبتنی بر نوبتی بازی کردن و کسب درآمده که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و ارزهای دیجیتال رو تو خودش جا داده. معمولاً به عنوان یه بازی پوکمون توصیف میشه که به جای پوکمون، با حیوانات خانگی دیجیتالی معروف به اکسی‌ها بازی می‌کنید. اکسی‌ها و آیتم‌های داخل بازی NFT و ارزهای داخل بازی (SLP و AXS) توکن‌های ارزهای دیجیتال هستن. کاربران این آزادی رو دارن که با اکسی‌های خود معامله کنن و توکن‌های ارز دیجیتالی رو که به ازای ارز محلی خود به دست آوردن بفروشن. این به بازیکنان اجازه میده تا ارزش پولی رو که با انجام بازی ایجاد کردن استخراج کنن.

تو بازی‌های سنتی، توسعه‌دهندگان معمولاً با فروش آیتم‌های داخل بازی درآمد کسب میکنن. تو اکسی اینفینیتی، توسعه‌دهندگان با دریافت هزینه‌ای برای فعالیت‌های داخل بازی مثل تجارت تو بازار و پرورش اکسی‌ها درآمد کسب میکنن. این باعث ایجاد انگیزه‌های قویتری بین بازیکنان و توسعه‌دهندگان میشه تا روی ساخت بهترین بازی ممکن برای جذب بازیکنان به اکوسیستم تمرکز کنن. تو سال گذشته، بازی بیش از 1.3 میلیارد دلار درآمد داشته و بازار بیش از 4 میلیارد دلار حجم تراکنش رو انجام داده.

connect this to attachment seo details alt item

منبع: https://pro.nansen.ai/axie از 18 فوریه 2022


*یک نکته قابل ذکر: کاهش شدید درآمد روزانه بعد از 21 دسامبر، عمدتاً به دلیل بروزرسانی بازیه که تیم تصمیم گرفت هزینه‌های پرورش رو کاهش بده.

 Marketplace اکسی اینفینیتی

connect this to attachment seo details alt item

منبع: https://pro.nansen.ai/multichain/ronin در 18 فوریه 2022

این بازی در حال حاضر بیش از 2.8 میلیون آدرس منحصر به فرد داره که بیش از 11.1 میلیون اکسی رو تو خودش جا داده که 97٪ از این آدرس‌ها دارای حداقل 3 اکسی هستن که حداقل تعداد اکسی مورد نیاز برای شرکت تو فعالیت‌های داخل بازیه. تعداد آدرس‌هایی که دارای اکسی‌های بیشتر از 4 تا هستن، از 8.18% آدرس در 20 آگوست 2021 به 16% در حال حاضر افزایش یافته. این احتمالاً به این دلیله که بازیکنان می‌تونن اکسی‌های بیشتری رو برای ساخت تیم‌های مختلف خریداری کنن چون قیمت اکسی‌ها تو مدت زمان مشابه کاهش یافته.

هولدر‌های اکسی

connect this to attachment seo details alt item

منبع: https://pro.nansen.ai/multichain/ronin از 18 فوریه 2022

این بازی بر روی شبکه Ronin ساخته شده که یه زنجیره جانبی از اتریومه که توسط Sky mavis ساخته شده. همه دارایی‌های بازی تو زنجیره ذخیره میشن (Smooth Love Potion (SLP) ، Axie Infinity Shard (AXS و دارایی های داخل بازی مثل اکسی‌ها و سرزمین مجازی که NFT هستن.

SLP رو میشه به مثابه طلا تو بازی World of Warcraft مشاهده کرد. این ارز داخل بازیه که بازیکنان میتونن با انجام بازی به دست بیارن. از طرف دیگه، AXS بیشتر شبیه به سهام یه شرکت عمل میکنه. AXS به دارندگان خود حقوق حاکمیت میده و دارندگان میتونن در مورد پیشنهادات رای بدن. بازیکنان همچنین اگه تو بین 300000 بازیکن برتر تو مود آرنا (PVP) قرار بگیرن، میتونن AXS تو بازی کسب کنن.

شبکه Ronin یکی از فعال‌ترین زنجیره‌های امروزی اتریومه و در حال حاضر تنها اکسی اینفینیتی رو تغذیه میکنه و  این موفقیتی رو که بازی به دست آورده رو بیشتر نشون میده.

connect this to attachment seo details alt item

تیم پشت بازی کیست؟

تیم Sky Mavis به رهبری Trung Nguyen، بازی رو ساخته و به موفقیت امروزی تبدیل کرده. Sky Mavis در سال 2018 توسط Trung Nguyen (مدیر عامل) ، الکساندر لئونارد لارسن (COO) ، جفری زیرلین (Growth Lead) ، Tu Doan (مدیر هنری و طراح بازی) و (Viet Anh Ho (CTO تأسیس شد و دفتر مرکزی تیم الان تو ویتنامه. تیم موسس سابقه طولانی در طراحی بازی (رقابتی و غیره) داره و از اولین افرادی بودن که Cryptokitties رو بازی میکردن که یکی از اولین بازی‌های بلاکچینیه که تا کنون ساخته شده.

چگونه بازی اکسی اینفینیتی رو شروع کنیم؟

4 مرحله اصلی برای شروع اکسی اینفینیتی وجود داره: ایجاد کیف پول، خرید اولین تیم اکسی‌ها، ایجاد یه حساب کاربری تو بازی و در نهایت دانلود بازی. Sky Mavis یه Axie WarKart.

نتیجه‌گیری کلی

اکسی اینفینیتی پیشرو در فضای بازی‌های بلاکچینه و دارای یه جامعه قویه که علاقه زیادی به بازی داره. Sky Mavis به رشد خود ادامه میده و تجربیات جدیدی رو برای بازیکنان خود به ارمغان میاره. به‌روزرسانی‌های آتی قفل مکانیک‌های جدید رو باز میکنه و اجازه میده تا تجربیات همه‌ جانبه‌‌تری نه تنها توسط تیم، بلکه توسط جامعه ایجاد بشه. این تغییر به بازیکنان اجازه میده تا به مشارکت‌کنندگان تبدیل بشن و بازی رو به سطح بعدی سوق میده. به این فکر کنید که چگونه استوری‌های محبوب اینستاگرام شبیه به اسنپ چت شدند که به کاربران اجازه میدادن فیلتر ایجاد کنن. گسترش دامنه بازی همچنین به بازی اجازه میده تا به سمت مدل بازی و کسب درآمد (play-and-earn) حرکت کنه و از تاکید فعلی بازی برای کسب درآمد (play-to-earn) دور بشه.

ما فقط بصورت سطحی آنچه ممکن است را بررسی می‌کنیم و آینده Axie Infinity آینده‌ای است که توسط جامعه هدایت می شود و متعلق به آن‌ها است.